kruisschakeling

  • #1

Berke

New member
Hallo.

Wie kan mij uitleggen hoe ik een kruisschakeling moet aansluiten?

Twee wisselschakelaars en een kruisschakelaar.

Bedankt voor de antwoorden, Berke
 
  • #2

@$

New member
misschien heb je hier wat aan. Zo niet hoor ik het wel dan ga ik het anders vertellen
8580_kruisschakeling_1.jpg
 
  • #3

@$

New member
Nog even een aanvulling: Voor de groene draad moet je bruin zien en voor de rode draad blauw. ik ben een oude elektromonteur en dit zijn oude kleuren.
 
  • #4

gladys

New member
Op http://www.klusidee.nl/Forum/about8408.h t m l zie je hoe dat moet.
De laatste 4 letters moeten aan elkaar maar anders pakt deze side het niet.

Een kruisschakelaar wordt overigens zelden gebruikt. In een huis met 2 verdiepingen zou het wel makkelijk zijn. Normaal wordt het licht op de overloop van de 1e verdieping aan/uit geschakeld d.m.v. 2 hotelschakelaars: beneden en op de 1e verdieping. De 2e verdieping heeft dan verlichting op de overloop die via weer 2 hotelschakelaars op de 1e en 2e verdieping bedient worden.

Met 2 hotelschakelaars en een kruisschakelaar kan het hele trappenhuis op 3 punten aan/uit geschakeld worden. Helaas is dit bouwtechnisch duur en zitten de verdiepingen niet op dezelfde groep.
 
Thread starter Similar threads Replies Date
A 3
Similar threads
kruisschakeling aanpassen

Forum statistieken

Onderwerpen
3.449
Berichten
8.954
Leden
13.487
Nieuwste lid
Ruudadmin
Bovenaan